Zatrzymaj rotowanie bennrów
  1. Raport ESG za 2023 rok
  2. SFDR

    SFDR

    Informacje wymagane przez przepisy rozporządzenia SFDR

  3. Strategia ESG Grupy Banku Millennium na lata 2022-2024

    Strategia ESG Grupy Banku Millennium na lata 2022-2024

     

Wydarzenia

Wydarzenia

Sprawdź ostatnie wydarzenia z obszaru ESG (Environment, Social, Governance)

Polityki ESG

Polityki ESG

W Grupie Banku Millennium wdrożono jawną, przejrzystą i efektywną Politykę Zrównoważonego Rozwoju. Polityka ta zawiera wytyczne przyjęte w celu aktywnego promowania zrównoważonego rozwoju, minimalizowania wpływu na środowisko, zapobiegania i zwalczania wszelkich form korupcji i przekupstwa, tworzenia wartości społecznej i bliskiej relacji ze społecznościami lokalnymi, ochrony i poszanowania praw człowieka, poszanowania różnorodności i przeciwdziałania wykluczeniu, integracji ryzyk środowiskowych i społecznych w zarządzaniu Grupą Banku Millennium i w relacjach z dostawcami oraz udostępniania zrównoważonych produktów finansowych, które sprzyjają celom dekarbonizacyjnym oraz budowie bardziej sprawiedliwego i inkluzywnego społeczeństwa.

Więcej informacji:

Polityka dotycząca zasad zrównoważonego rozwoju

Polityka przeciwdziałania korupcji

Polityka dotycząca oddziaływania społecznego

Polityka przestrzegania praw człowieka

Polityka zarządzania różnorodnością

Polityka wolontariatu korporacyjnego

Polityka odpowiedzialnego finansowania

Wytyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju dla dostawców

Polityka środowiskowa

Rating agencji Morningstar Sustainalytics

Rating agencji Morningstar Sustainalytics

W sierpniu 2024 roku Bank Millennium otrzymał od Morningstar Sustainalytics ocenę ryzyka ESG na poziomie 23.0, uzyskując ocenę średniego ryzyka wystąpienia istotnych skutków finansowych czynników ESG.

W żadnym wypadku informacje te nie mogą być interpretowane jako doradztwo inwestycyjne lub opinia eksperta w rozumieniu obowiązujących przepisów.

Informacje zawarte lub odzwierciedlone w niniejszym dokumencie nie są skierowane ani przeznaczone do wykorzystania lub dystrybucji wśród klientów lub użytkowników z siedzibą w Indiach i ich dystrybucja wśród osób lub podmiotów zamieszkałych w Indiach jest niedozwolona, a Morningstar/Sustainalytics nie ponosi żadnej odpowiedzialności za działania osób trzecich w tym zakresie.

Partnerstwa i wyróżnienia

Bank Millennium jest sygnatariuszem dwóch ważnych, międzynarodowych inicjatyw:

  • Partnerstwa biznesu i administracji rządowej na rzecz realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (SDG);
  • Karty Różnorodności – zobowiązania podpisywanego przez organizacje, które działają na rzecz tworzenia i promocji różnorodności.

Powadzone przez nas działania ESG są wysoko oceniane przez rynek:

Mamy na swoim koncie m.in. nagrodę „Europejskiego Lidera Różnorodności 2023” Financial Times, Złote Listki CSR tygodnika Polityka 2021 i 2022, tytuł „Spółki Świadomej Klimatycznie 2022” w ramach Badania Świadomości Klimatycznej Spółek, nagrodę najlepszy bank w Polsce wg Global Finance w konkursie Best Bank Awards, nagrodę Solidny Pracodawca 2022 oraz 2 miejsce w rankingu Najlepsi Pracodawcy Polska 2022 w kategorii „Banki i usługi finansowe” magazynu Forbes Polska i firmy Statista.


Chronimy lasy z WWF

Chronimy lasy z WWF

Od 2008 roku Bank Millennium współpracuje i wspiera międzynarodową organizację działającą na rzecz naszej planety. Klienci mogą wesprzeć nasze działania decydując się na kartę kredytową WWF Millennium Mastercard.

Publikacje

Publikacje

Bank Millennium, począwszy od roku 2006, publikuje corocznie raport dotyczący zrównoważonego rozwoju. Zawiera on opis kluczowych aspektów wpływu Banku na zrównoważony rozwój ekonomiczny, społeczny i środowiskowy w odniesieniu do głównych grup Interesariuszy.

Pytania, opinie oraz komentarze związane z tematyką ESG w Banku Millennium prosimy przesyłać na adres: csr@bankmillennium.pl