Przewodnicząca Rady Nadzorczej (członek niezależny)
Pani Olga Grygier-Siddons jest absolwentką University of Manchester na wydziale Nauk Komputerowych oraz Księgowości. Posiada również tytuł FCA Fellow Chartered Accountant, Institute of Chartered Accountants of England and Wales.
Pani Olga Grygier-Siddons po ukończeniu studiów w Wielkiej Brytanii związała swoją karierę zawodową z sektorem firm doradczych. W roku 1991 dołączyła do PwC w obszarze Corporate Finance. W roku 1998 otrzymała awans na pozycję Partnera i była odpowiedzialna za realizację zróżnicowanych projektów dla sektora publicznego i prywatnego na całym świecie. W roku 2004 zdecydowała się na przeniesienie się do Polski i w 2014 roku objęła funkcję Partnera Zarządzającego na Centralną i Środkową Europę w PwC. Przez 15 lat była odpowiedzialna za rozwój biznesu i nadzorowanie projektów w 29 krajach, w firmie zatrudniającej 12 000 pracowników. Pani Olga Grygier-Siddons była pierwszą kobietą zaproszoną do bycia członkiem PwC Strategy Council – top 20 liderów PwC.
Po opuszczeniu PwC w 2019 pełni rolę doradcy strategicznego i Mentora.
Ponadto, do dziś pełni między innymi funkcje: Członka Rady Nadzorczej Żabka Group. Jest założycielką i CEO Experiential Learning Hub - Villa Poranek.
Od 24 marca 2021 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A. a od 27 marca 2025 r. Przewodnicząca Rady Nadzorczej.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej
Pan Nuno Manuel da Silva Amado, absolwent ISCTE (Insituto Superior de Ciencias do Trabalho e da Empresa) oraz Zaawansowanego Programu Zarządzania w INSEAD (Francja).
Od roku 1980 pracował w firmie audytorskiej (KPMG) i bankach międzynarodowych (Citibank, Deutsche Bank i Banco Santander) w
Portugalii, w tym w latach 2006 - 2012 był Prezesem Zarządu oraz Wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów Banco Santader Totta (Portugalia). W latach 2012 – 2018 był Wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów i Przewodniczącym Komitetu Wykonawczego (CEO) Banco Comercial Portugues (BCP), Portugalia. Od lipca 2018 r. jest Przewodniczącym Rady Dyrektorów BCP.
Od 20 kwietnia 2012 r. Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Sekretarz Rady Nadzorczej (członek niezależny)
Pani Katarzyna Sułkowska ukończyła Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie Wydział Ekonomii, Kierunek Finanse i Bankowość, specjalizacja Bankowość z tytułem magistra, Studium Pedagogiczne na Politechnice Krakowskiej oraz Akademię Strategicznego Przywództwa w ICAN Institute.
W latach 1997-1998 pracowała w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Krakowie w Wydziale Informacji i Szkoleń. W 1998 roku dołączyła do Citibank Poland w Warszawie, gdzie do grudnia 2001 roku pełniła funkcje naczelnika w Wydziale Windykacji Detalicznej. W latach 2002-2007 pracowała w banku BPH na stanowisku Dyrektora Zarządzającego Departamentem Windykacji Detalicznej. Od 2008 roku pracowała jako Dyrektor Zarządzający w Alior Banku odpowiadając za zarządzanie ryzykiem kredytowym. W 2012 roku została powołana na Członka Zarządu Alior Bank S.A. odpowiedzialnego za ryzyko, w 2018 roku powołana na Prezesa Zarządu Alior Bank S.A. Jest założycielką i CEO spółki Provenis, którą prowadzi od 2021 roku, prowadzi również działalność konsultingową.
Od 27 marca 2025 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej (członek niezależny)
Pani Małgorzata Bonikowska - politolog, europeista, członek Team Europe, Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych – jednego z najstarszych polskich think tanków specjalizujących się w sprawach zagranicznych, współzałożycielka i Prezes ośrodka THINKTANK. Wykłada w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego, jest adiunktem w Akademii Finansów i Biznesu Vistula oraz kierownikiem Katedry im. M. Yunusa na Uczelni Korczaka. Studiowała w Polsce i Francji (Sorbona), ukończyła dwa programy studiów doktoranckich (w Polsce i za granicą) oraz studia specjalistyczne na Uniwersytecie Columbia w Nowym Jorku (nauki polityczne i stosunki międzynarodowe, stypendium Fulbrighta).
W latach 1995–1998 pracowała w TVP jako dziennikarz, specjalizując się w publicystyce krajowej i międzynarodowej. W 1998 została dyrektorem Centrum Informacji Europejskiej Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej, tworząc m.in. sieć regionalnych centrów oraz rządowy Program Informowania Społeczeństwa o UE. W okresie 2001-2007 roku była ekspertem a potem szefem Programu Informacji i Komunikacji Komisji Europejskiej – najpierw w Polsce a później w Bułgarii. W latach 2007-2016 pracowała dla rządowego Centrum Rozwoju Zasobów Ludzkich jako doradca do spraw unijnych.
Jest autorem ponad 150 publikacji, prowadzi działalność dydaktyczną i naukową. Komentuje sprawy europejskie i międzynarodowe w mediach polskich i zagranicznych.
Od 27 marca 2025 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej
Pan Miguel de Campos Pereira de Bragança posiada tytuł magistra w dziedzinie zarządzania i administracji uzyskany na Katolickim Uniwersytecie Portugalii oraz tytuł MBA uzyskany w INSEAD (Francja).
Karierę zawodową rozpoczął w 1989 na rynkach kapitałowych i bankowości inwestycyjnej , będąc od 1993 członkiem zarządu instytucji finansowych w Portugalii, Brazylii (Santander Brazil) i Wielkiej Brytanii (Abbey National). W latach 2008-2012 był Dyrektorem odpowiedzialnym za Obszary Finansowe, Księgowe i Kontroli Zarządczej, Marketingu i Produktów w Banco Santander Totta i Banco Santander de Negoecios (Portugalia). Od 2012 roku jest Dyrektorem Finansowym, członkiem zarządu i Wiceprzewodniczącym Komitetu Wykonawczego Banco Comercial Portugues (BCP), Portugalia.
Od 20 kwietnia 2012 roku pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A., a od 2019 roku Wiceprzewodniczącego Rady Dyrektorów Activobank.
Od 2018 r. dyrektor niewykonawczy SIBS, SGPS, SA i SIBS Forward Payment Solutions, SA oraz dyrektor niewykonawczy BofD UNICRE- Instituição Financeira de Crédito, SA, jako przedstawiciel Banco Comercial Português, SA.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej (członek niezależny)
Pani Agnieszka Kłos–Siddiqui - Absolwentka Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. Posiada uprawnienia Biegłego Rewidenta oraz jest członkiem ACCA. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze finansowym. W 2007 r. rozpoczęła pracę w Provident Polska. W trakcie swojej kariery zarządzała Biurem ds. Rozwoju Biznesu, a także Departamentem Finansów. Od roku 2016 była członkinią zarządu w Provident Polska i kierowała pionem Sprzedaży i Obsługi Klienta.
W styczniu 2018 objęła funkcję Prezesa Zarządu i pełniła ją do sierpnia 2024 roku. Objęła to stanowisko, jako pierwsza kobieta i pierwsza Polka.
Zanim dołączyła do Provident Polska swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie Ernst And Young Audit Sp. z o.o., z którą była związana przez ponad 8 lat i w angielskiej firmie Greig Middleton zajmującej się doradztwem i usługami maklerskimi.
Ceni różnorodność i aktywnie wspiera kobiety. Była przewodniczą platformy „Kierunek: Kobieta Biznesu”, działającej przy organizacji „Pracodawcy RP”, a także pełnomocniczką zarządu tej organizacji do spraw równego traktowania kobiet i mężczyzn. W Provident Polska była liderem projektu „Siła Kobiet Providenta”, który ma na celu wzmacniać zaangażowanie kobiet i pomagać w rozwoju karier oraz inspirować do odwagi i „sięgania po więcej”.
Od 27 marca 2025 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej (członek niezależny)
Pani Anna Mankiewicz-Rębkowska ma ponad 15 lat doświadczenia w sektorze bankowym, zdobytego w renomowanych bankach w Azji, Australii i Europie. Specjalizuje się w bankowości detalicznej oraz wealth management, cyfryzacji, innowacji i szerokopojętych transformacjach.
Karierę rozpoczęła w doradztwie strategicznym, pracując dla The Boston Consulting Group, początkowo od 2009 roku w biurze w Amsterdamie, a następnie od 2012 roku w Sydney. W BCG specjalizowała się w strategii dla instytucji finansowych, transformacjach oraz technologii.
W latach 2013–2020 pełniła różne role zarządcze w Commonwealth Bank of Australia, gdzie zdobyła cenne doświadczenie w zakresie bankowości detalicznej, kanałów sprzedaży, digitalizacji oraz innowacji.
Ostatnio była częścią regionalnego zarządu grupy Citibanku w Singapurze odpowiedzialnego za bankowość detaliczną i wealth management na 18 azjatyckich, europejskich i bliskowschodnich rynkach. W tej roli zbudowała silne kompetencje w zakresie segmentacji, akwizycji i retencji klientów, lojalności oraz bankowości cyfrowej. Była odpowiedzialna za wyniki finansowe segmentów Citigold oraz Citigold Private Client.
Posiada dwa tytuły magisterskie uzyskane w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w 2007 roku.
Od 27 marca 2025 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej (członek niezależny)
Pan Alojzy Nowak ukończył studia magisterskie w SGPiS (obecnie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie); w 1991 r. uzyskał stopień doktora, a w 1995 r. – doktora habilitowanego. Ponadto, w 1992 r. - w ramach rocznego stypendium Fundacji A. Mellona - studiował ekonomię na University of Illinois w Urbana-Champaign, USA; w 1993 r. , jako stypendysta rządu Wielkiej Brytanii w ramach Funduszu Know-How, studiował bankowość, finanse i rynki kapitałowe na Uniwersytecie w Exeter; w 1996 r. , w ramach semestralnego stypendium rządu Niemiec, studiował ekonomię na Freie Universitat w Berlinie, a w 1997 r., w ramach semestralnego stypendium rządu Belgii, studiował ekonomię międzynarodową na Uniwersytecie RUCA w Antwerpii.
W 2002 r. uzyskał tytuł profesora nauk ekonomicznych.
Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in. Nagrody Rektora za osiągnięcia naukowe (corocznie od 1997 r.), Nagrody Ministra Edukacji za książkę pt.: Integracja europejska. ”Szansa dla Polski?” oraz książkę pt. „Banki a gospodarstwa domowe - dynamika rozwoju”. Uczestniczył także w licznych organizacjach naukowych i radach programowych czasopism, m.in. jako członek kolegium redakcyjnego ”Foundations of Management”, redaktor naczelny ”Journal of Interdiscciplinary Economics”, ”Yearbook on Polish European Studies” oraz ”Mazovia Regional Studies”; członek Rady Programowej ”Gazeta Bankowa”; recenzent PWE SA Warszawa. Wieloletni członek Kapituły Godła ”Teraz Polska” oraz członek Rady Naukowej „Studia Europejskie”. Autor ponad 300 publikacji opublikowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą.
Wiedzę i doświadczenie zdobywał pracując, m.in. jako: kierownik Zakładu Międzynarodowych Stosunków Gospodarczych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Katedry Gospodarki Narodowej na Wydziale Zarządzania UW, dyrektor Centrum Europejskiego Uniwersytetu Warszawskiego, prodziekan ds. Współpracy z Zagranicą Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, następnie jako dziekan Wydziału Zarządzania UW oraz prorektor ds. Badań Naukowych i Współpracy Uniwersytetu Warszawskiego. Od września 2020 roku pełni funkcję Rektora Uniwersytetu Warszawskiego. Poza UW wykłada we Francji, Wielkiej Brytanii, USA, Rosji, Chinach i w Korei.
Ponadto, pełnił i pełni funkcje: doradcy premiera, doradcy Ministra Rolnictwa, prezesa Akademickiego Związku Sportowego w Polsce, jak również na Uniwersytecie Warszawskim, członka komitetu doradczego NewConnect przy Zarządzie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., członka Rady Fundacji Narodowego Banku Polskiego, przewodniczącego Rady Naukowej Narodowego Banku Polskiego.
Na przestrzeni lat członek rad nadzorczych, w tym m.in. PZU S.A., PTE WARTA S.A., PKO BP S.A., Cyfrowy Polsat S.A., ZE PAK S.A., JSW S.A., Przewodniczący i Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej EUROLOT S.A.
Był członkiem Narodowej Rady Rozwoju, powołanym w jej skład przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Obecnie w Radzie ds. Szkolnictwa Wyższego, Nauki i Innowacji w ramach NRR. Od grudnia 2018 r. jest członkiem Rady Naukowej Instytutu Nowej Ekonomii Strukturalnej na Uniwersytecie w Pekinie, gdzie zasiada w gronie 22 wybitnych naukowców z całego świata, w tym 4 laureatów Nagrody Nobla z dziedziny nauk ekonomicznych.
Od 26 marca 2018 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej (członek niezależny)
Pani Izabela Olszewska jest absolwentką Wydziału Finansów i Statystyki Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończyła studia doktoranckie na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz uzyskała tytuł MBA na Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Ukończyła również program High-Performance Board Member, organizowany przez renomowane szkoły biznesu – IESE Business School, University of Navarra oraz WHU Otto Beisheim School of Management.
Związana z rynkiem finansowym, w szczególności z rynkiem kapitałowym od ponad trzydziestu lat, początkowo jako analityk finansowy w Centrum Operacji Kapitałowych Banku Handlowego w Warszawie S.A., a od 1999 r. jako pracownik Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., gdzie pełniła różne funkcje menedżerskie w obszarze strategii i rozwoju biznesu.
Współpracowała z sektorem bankowym, funduszami, domami maklerskimi, inwestorami i przedsiębiorcami z różnych dziedzin gospodarki. Odpowiadała za poszerzenie oferty instrumentów finansowych. W latach 2018-2024 pełniła funkcję Członka Zarządu Giełdy, nadzorując obszar strategiczno-biznesowy, ESG, relacje inwestorskie, a także relacje korporacyjne w ramach grupy kapitałowej.
Posiada doświadczenie w radach nadzorczych spółek. W szczególności, w spółkach Towarowa Giełda Energii S.A. oraz GPW Benchmark S.A., gdzie pełniła funkcję przewodniczącej rady nadzorczej, a w radzie nadzorczej spółki BondSpot S.A. była przewodniczącą komitetu audytu. Była także członkiem rady Dyrektorów spółki Aquis Exchange Ltd. z siedzibą w Londynie, pełniąc rolę Non-Executive Director. W latach 2021-2024 pełniła funkcję członka Rady Uczelni Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Wyróżniona przez Światową Federację Giełd (WFE) w rankingu Women Leaders 2023, a także nagrodzona przez Forbes w prestiżowej kategorii „Odpowiedzialne przywództwo”.
Od 27 marca 2025 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej
Pan José Miguel Bensliman Schorcht da Silva Pessanha posiada tytuł magistra ekonomii na Université Catholique de Louvain oraz tytuł magistra w dziedzinie badań operacyjnych (część akademicka) w Instituto Superior Técnico, a także licencjat z ekonomii, Universidade Católica Portuguesa. Uczestniczył w PADE (Program dla wyższej kadry kierowniczej przedsiębiorstw) w Associação de Estudos Superiores de Empresa (AESE), programie Eureko w INSEAD, otrzymał stypendium Invotan (NATO) i otrzymał stypendium związane z nagrodą Joseph Bech, przyznaną przez rząd Luksemburga za zaangażowanie na rzecz Unii Europejskiej.
W latach 1982-1989 pracował jako doradca ds. usług finansowych - Banco Português do Atlântico, Banco Nacional Ultramarino, Banco Espírito Santo, Manufacturers Hannover Trust, w latach 1982 - 1995 był wykladowcą, prowadzącym kursy Statystyki I i II oraz Ekonometrii - Universidade Católica Portuguesa. W latach 1989–1995 był odpowiedzialny za kontrolę ryzyka, zarządzanie aktywami i pasywami (ALM), badania rynków finansowych i obszarów rynków kapitałowych w Pionie Finansowym – Banco Português do Atlântico, S.A. w okresie 1989 - 1995, a w latach 1990–1993 doradca przewodniczącego Krajowej Rady Planu. W latach 1993-2002 był Członkiem Rady Dyrektorów Corretora Atlântico - Soc. Financeira de Corretagem S.A. i Servimédia - Sociedade Mediadora de Capitais, S.A. oraz Przewodniczącym Rady Dyrektorów Servimédia - Sociedade Corretora S.A. i Szefem Pionu Zarządzania Aktywami i Pasywami BPA (1995 - 1998) i BCP (1998 - 2000). W Banco Comercial Português, S.A. był kierownikiem projektu ”Rok 2000” Grupy BCP (1999 – 2000) i był odpowiedzialny za zaprojektowanie, rozwój i uruchomienie strony internetowej banku ”cidadebcp” (2000 – 2002). W latach 1998-2003 koordynował Dział Produktów Inwestycyjnych Banco Comercial Português, S.A. W latach 2003-2015 pełnił funkcję Group Risk Officer w Banco Comercial Português, S.A. W 2014 roku był wykładowcą odpowiedzialnym za kurs bankowości w kontekście globalnym na Universidade Católica Portuguesa.
Obecnie jest Członkiem Rady Dyrektorów i Komitetu Wykonawczego Banco Comercial Português, S.A., Członkiem Rady Dyrektorów w ActivoBank, Wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów i Przewodniczącym Rady Audytu Millennium bcp Ageas Grupo Segurador, SGPS, S.A., Wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów i Przewodniczącym Rady Audytu Ocidental - Companhia Portuguesa de Seguros de Vida, S.A. oraz Wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów i Przewodniczącym Komitetu Audytu Ageas – Sociedade Gestora de Fundos de Pensões, S.A. (dawniej Ocidental – Sociedade Gestora de Fundos de Pensões, S.A.).
Jest również Członkiem Rady Dyrektorów i Przewodniczącym Komitetu Audytu BIM – Banco Internacional de Moçambique, S.A.(Mozambique) oraz Wiceprzewodniczącym Rady Dyrektorów i Przewodniczącym Komitetu Audytu Banco Millennium Atlântico, S.A. (Angola).
Od 26 marca 2018 roku Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej
Pan Miguel Maya Dias Pinheiro ukończył Instituto Superior das Ciências do Trabalho e da Empresa (ISCTE) z tytułem licencjata w dziedzinie organizacji i zarządzania biznesem, po ukończeniu programu zarządzania wyższego szczebla (PADE) w AESE, zaawansowanego programu zarządzania w INSEAD oraz Programu Ładu Korporacyjnego także - w AESE.
W latach 1987-1990 pełnił funkcje handlowe i finansowe w spółce z sektora MŚP. Dołączył do Banco Português do Atlântico w 1990 roku, instytucji, w której objął funkcje w obszarze bankowości korporacyjnej i kierował koordynacją Badań Ekonomicznych i Finansowych.
W latach 1996-2007 objął kilka wyższych stanowisk kierowniczych w Grupie Banco Comercial Português (BCP) zarówno w Portugalii, jak i Hiszpanii, a mianowicie szefa Pionu Marketingu Bankowości Korporacyjnej BCP, Koordynatora sieci Bankowości Detalicznej NovaRede, prezesa Manager Land w Barcelonie, kierującego Działem Innowacji i Handlu BCP. W latach 2007-2009 był szefem sztabu Prezesa Wykonawczej Rady Dyrektorów BCP.
W 2009 roku Miguel Maya został mianowany Członkiem Wykonawczej Rady Dyrektorów BCP. Członek Rady Dyrektorów Fundação Millennium BCP oraz Przewodniczący Rady Dyrektorów w Banco ActivoBank S.A.
W latach 2012-2016 był Przewodniczącym Rady Dyrektorów Banco Millennium Angola, S.A i w roku 2016, po połączeniu tej instytucji z Banco Privado Atlântico, S.A., w wyniku którego powstał Banco Millennium Atlântico, S.A., pan Miguel Maya został mianowany Wiceprezesem i Członkiem Rady Dyrektorów nowego podmiotu – stanowisko, które zajmuje od 2022.
W latach 2012-2019 pan Miguel Maya był Prezesem Rady Dyrektorów Interfundos - Gestâo de Fundos de Investimento Imobiliârio, S.A.
Obecnie pan Miguel Maya zajmuje następujące stanowiska w organach zarządzających Grupy BCP: Dyrektor Generalny (CEO) i Wiceprezes Rady Dyrektorów BCP, Prezes Rady Dyrektorów ActivoBank, S.A., Manager BCP Africa, SGPS, Lda. oraz Członek Rady Nadzorczej Banco Internacional de Moçambique, S.A.
Od 21 maja 2015 roku pełni funkcję Członka Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.
Członek Rady Nadzorczej
Pan Lingjiang Xu uzyskał tytuł licencjata na wydziale germanistyki Uniwersytetu Studiów Zagranicznych w Pekinie, tytuł magistra Ekonomii Światowej na Uniwersytecie Nan Kai University, Tianjin oraz tytuł magistra finansów w London Business School.
Od lipca 1993 r. do lutego 1995 r. pracował, jako Referent w Departamencie Spraw Europejskich w Chińskim Ministerstwie Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej w Pekinie. Był Trzecim Sekretarzem Biura Handlowego Chińskiego Konsulatu Generalnego w Hamburgu w okresie od lutego 1995 r. do października 1998 r. Od października 1998 r. do lutego 2006 r. był Dyrektorem Pionu w Departamencie Spraw Europejskich w Chińskim Ministerstwie Handlu w Pekinie. Od lutego 2006 r. do stycznia 2010 r. był Pierwszym Sekretarzem Biura Handlowego Chińskiej Ambasady w Londynie. We wrześniu 2011 r. został wybrany na stanowisko Dyrektora Stowarzyszonego w Vermilion Partner LLP (Londyn) (do marca 2012 r.). Od marca 2012 r. do grudnia 2013 r. był Wspólnikiem w RH Regent Investment Management Co Ltd (Szanghaj). W okresie 2015 – 2017 był dyrektorem niewykonawczym w Luz Saúde, S.A. oraz dyrektorem niewykonawczym w Multicare – Seguros de Saúde, S.A., a także dyrektorem niewykonawczym Rady Dyrektorów Fidelidade Assistência –Companhia de Seguros S.A. Od 18 października 2016 r. do 31 marca 2017 r. zajmował stanowisko niewykonawczego Członka Rady Dyrektorów Chiado (Luksemburg) S.à.r.l. Od listopada 2019 do grudnia 2023 piastował stanowisko Członka niewykonawczego Rady Dyrektorów Luz Saude S.A. Obecnie jest niewykonawczym Członkiem Rady Dyrektorów, Członkiem Komitetu Nominacji i Wynagrodzeń oraz Członkiem Komitetu ds. Ładu Korporacyjnego, Etyki i Postępowania Zawodowego w Banco Comercial Português, S.A. Jest także niewykonawczym Członkiem Rady Dyrektorów Fidelidade - Companhia de Seguros, S.A., Przewodniczącym Rady Dyrektorów Longrun Portugal, SGPA, S.A. Od 23 listopada 2020 r. do 26 września 2024 r. pełnił funkcję niewykonawczego Przewodniczącego Rady Dyrektorów w Longrun Portugal SGPA, S.A.
Od 26 marca 2018 r. Członek Rady Nadzorczej Banku Millennium S.A.
Członek Rady Nadzorczej Banku spełnia wymogi określone w art. 22aa ustawy Prawo bankowe.